Malowanie proszkowe konstrukcji stalowych oraz innych powierzchni jest z roku na rok coraz bardziej popularne. Z tego typu usług korzystają nie tylko firmy, ale również klienci indywidualni. Posiadaniem doświadczenia oraz niezbędnego wyposażenia lakierni sprawi, że aplikowanie powłok malarskich będzie skuteczniejsze, a sam efekt o wiele bardziej trwały. W jaki sposób należy się przygotować do malowania proszkowego?
Jeżeli chcemy, aby posiadane i użytkowane konstrukcje stalowe czy inne elementy wyglądały bardzo estetycznie, jak również były doskonale zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, korozją, zdecydowanie musimy zapewnić zastosowanie odpowiednich powłok malarskich.
W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalnej malarni proszkowej, która posiada dobre wyposażenie lakierni.
Jak przygotować się do malowania proszkowego?
Przede wszystkim konstrukcja lub elementy, które mają być malowane proszkowo, zdecydowanie powinny być bardzo dokładnie oczyszczone. Jeżeli na powierzchni stali występują stare i luźne powłoki malarskie, osad, korozja, zdecydowanie muszą być jak najbardziej usunięte, gdyż mogą utrudnić malowanie, jak również osłabić przywieranie nowej powłoki malarskiej.
Jeżeli chcemy, aby powłoka malarska była trwała, kluczowym aspektem jest także nanoszenie pierwszej warstwy, która powinna być warstwą podstawową, podkładową. Zadaniem podkładu jest wzmocnienie podłoża, ujednolicenie go, zmniejszenie chłonności. Kolejne warstwy powinny być już nanoszone z wykorzystaniem farby docelowej.
Zobacz więcej: https://naszdom24.pl/budownictwo/co-robi-malarz-proszkowy
Zabezpieczenie gwintów, wlotów, śrub, uchwytów
Niezwykle ważne jest również to, aby w bardzo dokładny sposób zabezpieczyć wszystkie te elementy, które z różnych względów nie powinny być zamalowane i nie mieć kontaktu z farbami. W tym celu w takich firmach, jak Lapena http://www.lapena.pl/ możemy zakupić elementy maskujące oraz zabezpieczające. W tym celu stosuje się wyposażenie z gumy, plastiku, z tworzywa sztucznego.
Elementy zabezpieczające mogą chronić przed malowaniem gwintów, śrub, uchwytów, wszelkiego rodzaju wlotów wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych, a także elementów mosiężnych, które mogą wchodzić w skład instalacji przemysłowych.
Malowanie proszkowe jest bardzo wygodne, dzięki niemu na pewno zmniejszymy koszty (poprzez szybkość pracy i zmniejszenie ilości farby), aplikowana powłoka będzie również o wiele bardziej atrakcyjna, a sama stal charakteryzować większą odpornością na uszkodzenia.