Zamieszasz zrealizować swoje marzenie i wybudować dom? Chcesz skorzystać w tym przypadku z pomocy generalnego wykonawcy? Zobacz, na czym dokładnie polega taka obsługa i jakie są jej najważniejsze zalety i wady!
Na czym polega budowa domu z generalnym wykonawcą?
Generalny wykonawca podczas budowy domu jednorodzinnego jest podmiotem, którego zadaniem jest przeprowadzenie wszystkich prac związanych z budową. Wobec tego to właśnie on zajmuje się zarówno formalnościami, jak i pracami fizycznymi dotyczącymi budowy danego obiektu wybranego przez klienta.
W ramach realizowanych przez siebie prac wykonawca generalny może zająć się między innymi poniższymi czynnościami:
- Pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru działki,
- Dostarczenie gotowych projektów lub zaprojektowanie domu indywidualnie na życzenie klienta,
- Uzyskanie niezbędnych pozwoleń lub zgłoszenie budowy domu,
- Zajęcie się kwestiami związanymi z geodezją w imieniu klienta,
- Zakupienie niezbędnych materiałów do budowy domu,
- Przygotowanie działki pod budowę domu,
- Budowa domu na wszystkich jego etapach,
- Nadzorowanie prac budowlanych,
- Przeprowadzenie prac instalacyjnych,
- Wykończenie nieruchomości,
- Uczestnictwo w odbiorze nieruchomości
- I inne niezbędne prace.
Gdy planowana jest budowa domów Żory – https://tikpro.pl to jedno z tych miast na terenie Śląska, w którym można skorzystać z tego typu obsługi, ale dostępna jest ona na terenie całego kraju.
Budowa domu z generalnym wykonawcą – zalety i wady
Najważniejszą zaletą związaną z budową domu z generalnym wykonawcą jest komfort, ponieważ w tym przypadku to właśnie wykonawca wraz ze swoimi pracownikami i podwykonawcami zajmuje się prowadzeniem prac w imieniu klienta. Nie trzeba więc zaprzątać sobie nimi głowy.
Drugą zaletą związaną z budową domu z wykonawcą generalnym jest szybkość, ponieważ w tym przypadku prace mogą przebiegać błyskawicznie, zależnie od wybranego rodzaju technologii budowlanej.
Gdy natomiast mowa o wadach, w pierwszej kolejności kluczowe znaczenie ma cena, ponieważ zlecenie prac wykonawcy generalnemu będzie związane z dość wysokim wydatkiem w porównaniu do budowy domu systemem gospodarczym.
Także warto pamięta
O tym, by poświęcić czas na znalezienie zaufanego, polecanego wykonawcy, który zadba o to, aby prace były wykonane profesjonalnie i kompleksowo. Niestety, nadal zdarzają się nierzetelni wykonawcy, dlatego przed ostatecznym podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić ofertę, opinie, referencje, a także warunki umowy związanej ze zleceniem budowy domu jednorodzinnego tą metodą.