Dynamicznie rozwijająca się branża graficzna umożliwia deweloperom, inwestorom i architektom coraz lepsze ukazywanie ich końcowych produktów. Projektowanie wnętrz to prawdziwa sztuka. Wymaga odpowiedniej wiedzy na temat połączenia wszystkich elementów aranżacji wnętrza w spójną jedność. Wiele biur projektowych używa w tym celu renderowania wizualizacji. Czym jest ten zabieg i w jakim celu się je wykonuje?
Czym jest renderowanie wizualizacji?
Prosta definicja renderingu mówi, że jest to fotografia tego, jak w przyszłości może wyglądać wnętrze. Jednym słowem renderowanie wizualizacji w Poznaniu to zabieg, który w sposób graficzny ma przedstawić projekt, na którym zostaną umieszczone wszystkie elementy aranżacji wnętrza. Rendering wykonywany jest również wówczas, gdy wnętrze jeszcze nie istnieje. Wówczas budowany jest model 3D, na którym umieszczane są wszelkie materiały, światła. Rendering wykonuje się dla danego ujęcia.
Proces renderingu jest bardzo pracochłonny. Obraz jest bardzo podobny do zdjęcia, ale wprawne oko jest w stanie wychwycić i odróżnić renderowany obraz od fotografii. Najważniejszym elementem renderingu jest silnik renderujący. Jego zadaniem jest dokonanie dokładnej analizy każdej sceny. W trakcie pracy wykorzystywane są różne zjawiska optyczne, które w konsekwencji prowadzą do stworzenia symulacji wiernej rzeczywistości.
W jakim celu wykonuje się rendering?
Studio wizualizacji jest w stanie przygotować interesujące grafiki, które mają przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów. Renderowanie jest automatycznym procesem, który ma pomóc w uzyskaniu realistycznej cyfrowej grafiki, która przedstawi końcowy wygląd budynku, produktu czy pomieszczenia. Pozwala to na jak najlepsze zaprezentowanie produktu i pokazanie jego mocnych stron. Powstałe grafiki niejednokrotnie są tak rzeczywiste, że ciężko odróżnić je od zdjęcia.
Dzięki takiemu sposobowi prezentowania poszczególnych elementów można pokazać klientowi urządzone wnętrze i omówić z nim wszelkie szczegóły.